Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
FAQ

Jak często należy wymieniać pojemniczki z tuszem w drukarce?

Wszystko zależy od tego jak jak użytkowana jest drukarka oraz jaką pojemność posiada pojemnik z tuszem. Każdy producent stosuje różne pojemności. Najlepiej obserwować wskaźnik poziomu tusza w drukarce poprzez oprogramowanie dołączone przed producenta.

Dlaczego drukarka nie wczytuje mojego zamiennika?

Niektóre oryginalne materiały eksploatacyjne posiadają w swoich kartridżach (catridge) zintegrowaną elektronikę (chip). Niektórzy producenci podobne zabezpieczenia umieszczają w samej drukarce. Chip taki zapamiętuje m.in. liczbę wydrukowanych stron, dzięki czemu ogranicza się ponowne napełnienie pojemnika. Inną przyczyną może być źle przekonwerowana głowica drukarki. Po wymianie najlepiej zresetować cartridge. Dzięki temu będzie on lepiej pracował. Jeśli te kroki nie przynoszą skutku nalezy ponownie zaintalować sterowniki drukarki.

Dlaczego kartridże, których pojemniki mają takie same wymiary mają inną ilość tuszu?

Często zdarza się tak, że producenci drukarek do drukarki dołączają tzw. zestaw startowy. Pojemnik z tuszem lub tonerem wygląda identycznie jak ten dostępny w sklepie. Niestety zawartość takiego zestawu startowego jest inna. W przypadku tuszy regenerowanych wymienia sie gąbki umieszczone wewnątrz konstrukcji pojemnia. Nowa gąbka ma zdolność absorbcji większej ilości barwnika. W przypadku tonerów z proszkiem drukującym - producenci zammienników umieszczają wewnątrz pojemnika większą ilość proszku. Jest on bardziej wydajniejszy podczas ekslopatacji.

Dlaczego warto używać zamienników oryginalnych tuszy i tonerów?

Wszystko zalezy od naszych oczekiwań.

Zamienniki:

-Niższa cena 

-Producent zamiennika daje osobną gwarancję na tusz/toner, a także na urządzenie (zobowiązuje się pokryć  koszty naprawy lub wymienić urządzenie na nowe jeżeli zostało zniszczone przez zamiennik 

-Warto stosować przy wydruku dokumentów, niewielkiej grafiki 

-Najlepiej stosować dla urządzeń półprofesjonalnych, monochromatycznych. 

Oryginalne materiały eksploatacyjne:

-Cena kilkukrotnie przewyższająca cenę zamiennika

-Wysoka jakość materiału

-Producent urządzenia rekomenduje materiały produkowane wyłącznie przez jego firmę

-Warto stosować przy wydruku dużej ilości grafiki, kiedy odwzorowanie kolorów ma duże znaczenie

-Stosować dla urządzeń profesjonalnych, drogich w naprawie, objętych gwarancją producenta

 Po zaistalowaniu tonera, wskaźnik poziomu proszku nie jest aktywny. Dlaczego?

Producenci drukarek patentują swoje produty przez co w zamiennikach nie może być używany identyczny chip. W większości przypadków producenci zamienników używają aletrnatywnych rozwiązań. Czasem może zdarzyć się, że elektronika zastosowana w tonerze laserowym nie pozwala na wyświetlanie komunikatów o poziomie proszku. Nie wpływa to jednak na wydajność tonera i jakość druku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl